2016. október 18., kedd

Sült paprika krémleves joghurt golyóval

A krémlevesek elkészítése általában nem vesz sok időt igénybe. Ennél a levesnél, viszont a sült paprika és a joghurt golyók elkészítéséhez  több időre van szükségünk.Mivel én ez utóbbit elég gyakran csinálom (recept: itt), így összekombinálom a leves főzéssel. Akinek nincs kedve és ideje joghurtot csepegtetni, használjon nyugodtan kéksajtot vagy fetát!





 Hozzávalók:
(kb. 6 tányérhoz)

1 nagy doboz görögjoghurt
5-6 kápia vagy kaliforniai paprika
2 ek. olívaolaj
1 sonkahagyma
2 gerezd fokhagyma
1,5 csirke alaplé vagy víz
fél csokor petrezselyemzöld
frissen őrölt bors



Elkészítés:
  1. A joghurtot egy nagyobb muszlin kendővel bélelt tésztaszűrőbe öntöm, hozzá keverek egy nagy csipet sót. Bekötözöm és egy falanálra akasztom. Hütőbe teszem egy nagyobb fazékra állítva, hagyom hogy jól kicsepegjen, egy-másfél nap alatt. Kibontom a kendőt, tálba borítom a sajtot, átkeverem és vizes  kézzel golyókat formázok belőle. 
  2. A sütőt bemelegítem 220 fokra és a megmosott paprikákat, 20-25 perc alatt megsütöm, amíg a héja fel nem hólyagosodik. Óvatosan egy tálba szedem, amit azonnal lefedek, hogy könnyen lejöjjön a héja. Amikor langyosra hűlt, lehúzom a héját, eltávolítom a magokat,csíkokra vágom.
  3. Egy lábasba olívaolajon megfuttatom az apróra vágott sonkahagymát, hozzáadom az összezúzott fokhagymát és a sültpaprikát. Párszor átkeverem, majd felöntöm az alaplével. Sózom, borsozom.
  4. Összeforralom, majd botmixerrel jól összeturmixolom. 
  5. Tányérba szedem, teszek bele a joghurt golyókból, majd megszórom apróra vágott petrezselyemmmel és meglocsolom olívaolajjal.
Jó étvágyat kívánok hozzá!
Cecil

2016. október 17., hétfő

Sütőtökös-vörös áfonyás zabkeksz

 Az ősz nem a legkedvesebb évszakom! A szürke, esős időbe muszáj egy kis színt vinni, mondjuk egy kis sütőtökkel.Mindig többet sütök, mert nagyon szeretjük a belőle keszült édességeket. Most egy tej-, tojás- és lisztmentes kekszet készítettem. Próbáljátok ki, gyerekjáték az elkészítése, nagyon finom és egészséges!



Hozzávalók:
(12 darabhoz)

1 csésze nagyszemű zabpehely
1 csésze aprószemű zabpehely
2/3 csésze tökmag
1/4 csésze  lenmag
2/3 csésze aszalt áfonya
1/2 tk. őrölt fahéj
1/2 tk  őrölt gyömbér
csipet só
3/4 csésze tökpüré
1/4 csésze méz
1/4 csésze olvasztott kókuszzsír




Elkészítés:

  1. A lenmagot  aprítógépben vagy kávédaralón pehellyé őröljük. A száraz anyagokat egy tálba mérjük, összekeverjük. 
  2. Hozzáadjuk a tökpürét, rácsurgatjuk a mézet és a kókuszzsírt. Kézzel jól összedolgozzuk.
  3. A sütőt előmelegítjük 180 fokra, addig hagyjuk, hogy a massza pihenjen.
  4. Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral. 12 részre osztjuk, egymás mellé sorakoztatjuk (én egy müanyag teaszűrőbe nyomkodom, majd a tepsihez ütöm), majd 15-20 perc alatt készre sütjük!
Kellemes sütögetést!
Cecil



2016. április 24., vasárnap

Quionalepény cukkinivel és fetával


 A quionát pár éve használom, általában valami tartalmasabb salátának vagy köretként. Nem egy olcsó alapanyag, mivel kilója kb. 3000 Forint, kimérősen a piacon, de nem kell belőle sok, mert legalább háromszorosára dagad a főzés során. A quiona egy Dél-Amerikából származó növény magja, ami nem is gabona, hanem a céklák és a parajfélék családjába tartozó növény magja. Gluténmentes, teljes értékű fehérje forrás, aminek alacsony a kalória és magas ásványianyag tartalma. Főzés előtt érdemes többször átöblíteni, mert keserű lehet.
 Most kis lepényeket készítettem belőle, sok zöldséggel és fetával keverve. Legközelebb kipróbálom párolt és lecsepegtetett spenóttal is. Nálunk nagyon nagy sikere volt! A sütésnél, nem kell megijedni, úgy néz ki, mintha nem akarna összeállni a massza, de pánikra semmi ok, ügyesen két lapos fakanál segítségével fordítsuk meg, majd miután aranybarnára sült mindkét oldala, óvatosan szedjük ki és hűlés közben teljesen megszilárdul.  Ha több zsemlemorzsát vagy darált zabpelyhet keverünk a masszába, akkor kemény lesz! Iskolába, munkahelyre remekül dobozolható ebédre.




Hozzávalók:
(20 kisebb lepényhez)

15 dkg quiona
2 kisebb cukkini, meghámozva, lereszelve
8 db napon szárított paradicsom, apróra vágva
1 szál újhagyma, apróra vágva
1 gerezd fokhagyma, összezúzva
fél tk. chilipehely (elhagyható)
fél csokor kapor, apróra vágva
3 ek. zsemlemorzsa vagy durvára darált zabpehely
2 nagyobb tojás, felverve
15 dkg feta, kisebb kockára vágva
frissen örölt bors

olívaolaj vagy kókuszzsír a sütéshez

az öntethez:
6 ek. görög joghurt
1 gerezd zúzott fokhagyma






Elkészítés:

  1. A quionát jól átöblítjük és 4 dl sós vízben 15-20 perc alatt megfőzzük. Egy tálba borítjuk és kihűtjük.
  2. Enyhén megsózzuk a lereszelt cukkinit, majd pár perc után jól kicsavarjuk. A quionához adjuk a többi hozzávalóval együtt. A sót óvatosan adagoljuk, mivel a cukkinit már sóztuk és a feta is sós! Jól keverjük össze, hagyjuk 10 percet állni, majd formáljuk meg a lepényeket.
  3. Egy serpenyőbe öntsünk olívaolajat (max. 1-2 ek.) , majd közepes lángon süssük ki, oldalanként 3-4 percig. Egyszerre ne tegyünk sokat a serpenyőbe és óvatosan fordítsuk meg! Papírtörlőre szedjük ki és hagyjuk hűlni.
  4. Az öntethez keverjük össze a joghurtot a fokhagymával és a sóval.
Az eredeti receptet itt találjátok!

Jó étvágyat hozzá!
Cecil




2016. április 20., szerda

Vaníliás túrópuding eperrel

 Túróból számtalan variációban készíthetünk finom és könnyű édességeket, ami hatékonyan csillapítja az édesség utáni vágyunkat. Ez a  puding is nagyon gyorsan elkészül és ha a cukrot valami egészségesebb cukorpótlóval helyettesítjük, akkor egy igazán alakbarát desszeretet kanalazhatunk ebéd után vagy uzsonnára.




Hozzávalók:
(6 adaghoz)

5 dl tej
3 tojássárgája
4 ek.cukor vagy ennek megfelelő édesítőszer
1,5 ek. utifűmaghéj
1 cs bourbon vaníliacukor
25 dkg tehéntúró

3 ek.szeletelt mandula
10-12 szem eper

Elkészítés:

  1. A tojássárgákat, a cukorral, a vaníliával és az utifűmaghéjja összekevejük, majd a tejet fokozatosan adagolva csomómentesre keverjük. Alacsony lángon, állandóan kevergetve sűrűre főzzük. Hagyjuk langyosra hűlni, majd beleöntjük a túrót és botmixerrel jól beledolgozzuk. Hideg vízzel kiöblített formákba  adagoljuk és legalább két órára hűtőszekrénybe tesszük.
  2. Egy száraz serpenyőben aranybarnára pirítjuk a mandulát. Az öntethez az epret leturmixoljuk, ha szükséges, akkor édesíthetjük.
  3. Tálalásnál egy tányérra borítjuk a pudingot, szórunk mellé a pirított mandulából és meglocsoljuk az eperöntettel.
Jó étvágyat!
Cecil

2016. április 13., szerda

Svéd mandulatorta

Sokunk kedvence az IKEA áruházban kapható svéd mandulatorta, amit könnyen elkészíthetünk otthon a családunk nagy örömére. Atorta tésztája liszt helyett mandulával készül, amire egy lágy vaníliás krém kerül, a tetejét pedig pirított mandulával kell megszórni.





Hozzávalók:
(18 cm-es tortaformához)

A tésztához:

2 tojásfehérje
65 g barnacukor
110 g darált mandula

A krémhez:

2 tojássárgája
30 g barnacukor
1 bourbon vaníliacukor
1 dl tej
1 ek. étkezési keményítő
80 g vaj
40 g szeletelt mandula

Elkészítés:
  1. Először a krémet készítjük el: a tojássárgákat simára keverjük a cukorral, a vaníliával és a keményítővel. Felöntjük a tejjel és alacsony lángon, állandóan kevergetve sűrű krémet főzünk belőle. Levesszük a tűzről és belekeverjük a kockára vágott vajat, félre tesszük.
  2. A mandulás tésztához a tojásfehérjéből a cukorral kemény habot verünk, majd óvatosan beleforgatjuk a darált mandulát. Óvatosan, hogy ne törjük össze a habot!
  3. Egy 18 cm-es sütőpapírral bélelt tortaformába simítjuk a tésztát. Majd 180 fokra előmelegített sütőben 20 perc alatt megsütjük. Rácson hagyjuk teljesen  kihülni, majd kettévágjuk a tésztát.
  4. Összeállítjuk a tortát: a krém felét az egyik lapra kenjük, rátesszük a másik lapot, majd a maradék krémmel bevonjuk a torta tetejét és oldalát.
  5. Egy száraz serpenyőben megpirítjuk a mandulát, amikor kihült a torta tetejére szórjuk.
  6. Pár órára tegyük a hűtőbe! 
Az eredeti recept itt található!

Jó étvágyat hozzá!
Cecil





Japán sajttorta

 Sajttorta három hozzávalóból? Igen! Gyors, könnyű és nagyon finom! Érdemes kipróbálni!






Hozzávalók:

250 g fehér csokoládé
250 g natur krémsajt vagy mascarpone, szoba hőmérsékletű
6 tojás


Elkészítés:

  1. A sütőt előmelegítjük 170 fokra. Egy 18 cm-es tortaformát kibélelünk sütőpapírral. Az oldalátkívülről, pedig alufóliával körbe tekerjük, hogy sütés közbe a víz be ne szivárogjon.
  2.  A tojásokat szétválasztjuk. A fehér csokoládét darabokra tördeljük és gőz felett felolvasztjuk. 
  3. A csokis tálat levesszük a gőzről, belekeverjük a krémsajtot, majd egyesével a tojások sárgáját. A fehérjéből kemény habot verünk és a csokis krémsajtos masszába forgatjuk .
  4. A masszát tortaformába öntjük, amit egy tepsibe teszünk és öntünk mellé meleg vizet. 
  5. 170 fokon 40 percig sütjük, amíg a teteje aranybarna színű nem lesz. Kikapcsolt sütőbe hagyjuk még 10 percet.
  6. Amikor teljesen kihült a torta, porcukorral meghintve, savanykás lekvárral tálaljuk.
Jó étvágyat hozzá!
Cecil

Papardelle kucsmagombával és medvehagymával

 Amikor a piacokon megjelenik a kucsmagomba és a medvehagyma, már biztos, hogy itt a tavasz! A kucsmagombának több fajtája van, az ízletes, a cseh és a hegyes kucsmagomba. Nagyon sokféleképpen elkészíthető , a nagyobbak töltve, a kisebbeket párolva tésztával vagy polentával.







Hozzávalók:

2 ek. olívaolaj
2 ek.vaj
5 szál újhagyma , karikára vágva
50 dkg kucsmagomba,
1 csokor medvehagyma,
fél csokor petrezselyem
30 dkg papardelle, tagliatelle vagy szélesmetélt
3 dkg parmezán
só, bors



Elkészítés:

  1.  A gombát megtisztítjuk, megmossuk és jól lecsepegtetjük. (ne áztassuk, éppen csak öblítsük le) Vágjuk félbe vagy negyedekbe. Egy lábasba forraljunk vizet a tésztának.
  2. Egy serpenyőbe melegítsük fel az olívaolajat, elsőként dobjuk bele az újhagymát, amikor már van egy kis színe, mehet hozzá a kucsmagomba. Addig pároljuk, míg a gombának elfő a leve. Sózzuk,borsozzuk.  A medvehagymát csíkokra vágjuk és a gombához keverjük, a vajjal együtt. Most már csak, addig fözzük, amíg a vaj el nem olvad.
  3. Közben a forrásban lévő sós vízbe fözzük ki a tésztát (al dentére), kevés főzőlével együtt szedjük a gombás mártásra és jól forgassuk össze.
  4. Azonnal tálaljuk apróra vágott petrezselyemmel és reszelt parmezánnal megszórva.
Jó étvágyat!
Cecil

2016. március 21., hétfő

Karamell torta

" Öt perces süti! " Zoltán napra készítettem először ezt az édességet és akkor hangzott el ez a mondat!  Mivel első ránézésre bonyolultnak és időigényesnek tünik, pedig cseppet sem az! Elkészítéséhez több kell kicsit mint öt perc, de ha ügyesek vagyunk, 10 perc alatt meg van. Mosogatni sem kell sokat, egy lábast, amibe a karamellt készítjük, egy tálat, amibe a két réteget kikeverjük és a botmixert. Ami problémát jelentett nekem, hogy nincs savarin formám, így fém kuglófsütőbe csináltam. Sajnos, így nem tökéletes, mert a kakaós réteg vastagabb lesz. Azért nem okozott akkora gondot, pillanatok alatt elfogyott.
Az receptet itt találtam egy szuper videóval, én kicsit kevesebb cukrot használtam!









Hozzávalók:

100 g  cukor

A vaníliás réteghez:
3 tojás
1 tk.vanília kivonat vagy 1 cs. bourbon vaníliacukor
150 g cukor
500g tej
50g tejpor

A kakaós réteghez:
2 tojás
80 g cukor
40 g kakaó, cukrozatlan
108 g olaj
160 g liszt
125 g tej
2 tk. sütőpor

Elkészítés:

  1. A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Egy kisebb lábasban 100 g cukrot borostyán színűre karamellizálunk. Óvatosan, mert nagyon könnyen megég! Azonnal, savarin formába öntjük és fakanállal két-három centire felhúzzuk a forma oldalán és közepén.
  2. A vaníliás rész hozzávalóit egy tálba mérjük és botmixerrel összeturmixoljuk. Egy szűrőn keresztül ráöntjük a karamellre.
  3. Ugyanabba az edénybe beleütjük a tojást,  hozzámérjük a cukrot és a vaníliát. Robotgéppel pár percig keverjük, majd lassan bele csurgatjuk az olajat. Utoljára a tejet és a liszttel elkevert kakaót és sütőport adjuk hozzá. Egy ecsettel vékonyan kiolajozzuk a forma még üres részét és a kakaós krémet is a formába öntjük.
  4. Vízfürdőbe tesszük (tepsibe tesszük és forró vizet öntünk mellé). 180 fokon 50 percig sütjük. Rácson hagyjuk teljesen kihülni, majd hűtőbe tesszük legalább 4 órára.
  5. Tálalás előtt 5 percre forró vízbe állítjuk, majd tálra borítjuk.
Jó étvágyat!
Cecil

2016. március 19., szombat

Töltött cukkini-hús nélkül

Sokszor vásárolok úgy, piacon vagy multiban, hogy valami meg tetszik, de nem igazán tudom, mi lesz a sorsa . Így jártam, ezzel a négy kb.teniszlabda nagyságú gömb cukkinivel is. Végül hús nélkül, quionával és zöldségekkel töltöttem meg! Mivel a cukkini elég jellegtelen ízű zöldség, így egy kicsit bátrabb fűszerezés nagyon jót tesz neki. Quiona helyett használhatunk fehér vagy barnarizst, kuszkuszt,bulgurt.




Hozzávalók:

4 kisebb gömb cukkini
1 dl quiona, többször átöblítve
2 dl víz
csipet só
2 ek. olívaolaj
1 tk. római kömény
5 szál újhagyma, felkarikázva
1 chili paprika (elhagyható)
15 dkg spenót, kb. 2 centis csíkokra vágva
12 szem koktélparadicsom, félbe vágva
fél citrom
5 dkg feta

frissen őröltbors

Elkészítés:

  1. Vízben egy csipet sóval megfőzzük a quionát 15-20 perc alatt. A cukkiniket megmossuk, félbe vágjuk és egy kiskanállal kivájjuk a belső részüket.
  2. Egy serpenyőben olívaolajat hevítünk, beledobjuk a római köményt, majd pár másodperc után az újhagymát és a chilit. Amikor a hagyma már kapott egy kis színt mehet hozzá a cukkini kikapart belseje. Fedjük le a serpenyőt, kb. 3 percig pároljuk, utána mehet bele a spenót, tegyük vissza a fedőt. Legvégül a paradicsomot adjuk hozzá, sózzuk és borsozzuk.
  3. Az elkészült zöldségekhez keverjük hozzá a megfőtt quionát és csavarjunk  rá a fél citrom levét. Egy tűzálló tálat pár csepp olívaolajjal kenjünk ki, a cukkiniket töltsük meg, tegyük a tálba és legvégül morzsoljunk rá fetát.
  4.  180 fokra előmelegített sütőben lefedve 30-40 percig sütjük  amíg a cukkini megpuhul. Az utolsó tíz percben fedő nélkül.
Jó étvágyat!
Cecil




2016. március 14., hétfő

Túrós kuglóf

Ez a recept egy kb. tíz évvel ez előtti TUPPERWARE katalógusban jelent meg. Nálunk azóta, ha nem is túl gyakran, de az aztalunkra kerül. Gyorsan összeállítható sütemény, ami még egy-két naposan is nagyon puha. Magában, lekvárral vagy gyümölccsel egy kiadós desszert.







Hozzávalók:

250 g puha vaj
150 g cukor
nagy csipet só
1 zacskó bourbon vaníliacukor
2 tojás
250 g félzsíros túró
250 g liszt
1 zacskó sütőpor


Elkészítés:

  1. A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A puha vajat, a cukorral, a vaníliával és a csipet sóval gépi habverővel habosra keverjük. Egyesével hozzáadjuk a tojásokat,  majd a túrót. Legvégül a sütőporral elkevert lisztet. Egy nagyon sűrű tésztát kapunk.
  2. Egy kivajazott vagy szilikon formába kanalazzuk a masszát, párszor a pulthoz ütögetjük, hogy jól eligazodjon és az előmelegített sütőben 50 perc alatt megsütjük.
  3. Rácsra tesszük, 5 perc után kiborítjuk a formából. Porcukorral meghintve tálaljuk.
Jó étvágyat!
Cecil



2016. március 10., csütörtök

Croiassant

Nagyon régóta próbálok igazi croiassantot sütni. Kísérletezéseim több-kevesebb sikerrel jártak, de most jelentem meg van az a recept,amit már háromszor megsütöttem és mondhatom ez az igazi CROIASSANT! A recept Michel Roux: Tésztavarázs könyvéből származik. A tésztahajtogatásthoz, pedig itt találtok segítséget.











Hozzávalók:
(24 darabhoz)

25 g élesztő (friss)
250 g tej, 3,5%-os
500 g finomliszt
12 g só
50 g cukor
275 g hideg vaj

1 tojássárgája + 2 ek. tej a lekenéshez

Elkészítés:

  1. Az élesztőt 1 ek. cukorral langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet egy tálba szitáljuk, beleszórjuk a sót és a cukrot. Hozzáöntjük az élesztős tejet és addig dagasztjuk, amíg el nem válik a tészta az edény falától.
  2. A tálat folpackkal és konyharuhával letekarjuk. Langyos helyen 40-50 perc alatt duplájára kelesztjük, ha megkelt óvatosan átgyúrjuk, újból letakarjuk, majd 4-8 órára hűtőbe tesszük.
  3. Deszkára borítjuk, kicsi kiütögetjük belőle a levegőt és labdává formázzuk. Három centi mély keresztet vágunk a közepébe és a négy szélét kinyújtjuk. A hideg vajat két folpack között téglalappá nyújtjuk, levesszük a fóliát és a tészta közepére tesszük. Ráhajtjuk a tésztafüleket, úgy, hogy mindenhol fedjék a vajat.
  4. A tésztát lisztezett felületen  60x30 cm-re nyújtjuk. Egy ecsettel leseperjük róla a felesleges lisztet, majd a rövidebbik oldaláról behajtjuk a tésztát 1/3-ig, majd a maradék tésztát ráhajtjuk úgy, hogy a tészta szélei mindenhol fedjék egymást. (szimpla hajtogatás) Fóliába csomagolva, hűtőben pihentetjük fél órát.
  5. Ezt a szimpla hajtogatást még kétszer megismételjük úgy, hogy amikor kivesszük a hűtőből, deszkára tesszük, ahogy a hajtogatáskor volt, majd elgordítjuk 90 fokkal, 60x30 cm-re nyújtjuk, hajtogatjuk, becsomagoljuk pihentetjük.
  6. A harmadik hajtogatás és pihentetés után a tésztát lisztezett felületen 65x40 cm-re nyújtjuk. igyekezzünk, hogy az oldalak szép egyenesek legyenek. A tésztát hosszában kettévágjuk, majd egy csíkból 12 háromszöget vágunk éles késsel vagy pizzavágóval.
  7. Minden tészta háromszög alapján, középen egy centis bevágást ejtünk, majdkicsit széthúzva, a csúcs irányába feltekerjük. A végeit picit befelé hajlítjuk. Sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztatjuk, megkenjük a tejes tojássárgával, majd langyos helyen 2 óra alatt duplájára kelesztjük. Mivel a croiassant csak frissen, langyosan igazán finom, így ha soknak találjuk a 24 darabot, akkor a  megformázott süteményeket fagyasszuk le egy sütőpapíros tepsin.
  8. A sütőt előmelegítjük 180 fokra, a megkelt croiassantokat újra lekenjük, majd a középső rácson kb. 20 perc alatt aranybarnára sütjük.
Jó étvágyat!
Cecil




Zabpalacsinta lenmagpehellyel

Zabpehelyből és vízből készül ez a palacsinta egy tojással és némi lenmagpehellyel. A lenmagból kávédarálón pár másodperc alatt készíthetünk pelyhet, amitől a palacsinta kap egy plussz ízt és a szénhidráttartalma is csökken! Fogyaszthatjuk édesen vagy sósan is.Én cukormentes lekvárral és eperrel kínáltam!


Hozzávalók:
(10- 12 darabhoz)

450 ml víz
1 tojás
csipet só
130 g zabpehely
2 ek. lenmagpehely
késhegynyi sütőpor

zsiradék a sütéshez

Elkészítés:

  1. Egy tálba mérjük először a vizet, utána a többi hozzávalót, botmixerrel összeturmixoljuk. 20 percre félre tesszük.
  2. Kevés zsiradékon süssük ki egyesével a palacsintákat. Ízesített túróval, lekvárral vagy gyümölccsel tálaljuk!
Jó étvágyat!
Cecil

2016. március 6., vasárnap

Avokádós csokoládékrém vérnaranccsal

Egy gyorsan elkészíthető laktózmentes desszert, ami igazán alakbarát és az alapja az avokádó. Öt perc alatt elkészül és kiváló alternatívája a hagyományos csokoládépudingnak.



Hozzávalók:
(kb. 4 adag)

2 érett avokádó
2,5 dl kókusztej (sűrű)
2 ek. kakaó, cukrozatlan
csipet só
édesítő, ízlés szerint
1/2 tk. őrölt kardamom
1 vérnarancs leve

Elkészítés:

  1. Az avokádót ketté vágjuk és egy kanállal egy tálba tesszük a belsejét. Hozzáadjuk a kakaót, a sót, a kardamomt és az édesítőt. Ráöntjük a kókusztejet és pürésítjük. Közben kóstolgatjuk, ha szükséges még adhatunk hozzá a kókusztejből és a cukorpótlóból. A lényeg, hogy az avokádó ízét semlegesítsük! Lehet picit hígabb, mert a hütőben picit sűrűsödni fog. 
  2. Adagoljuk tálkákba és fél órára tegyük hűtőszekrénybe. Tálaláskor csorgassuk rá a vérnarancs levét.
Jó étvágyat!
Cecil


2016. március 5., szombat

Ecetes reszelt torma

A házilag elkészített ecetes torma sokkal finomabb és olcsóbb a boltban kapható társainál. Egy kihívás van bene, a torma lereszelése, amit lényegesen megkönnyít egy úszószemüveg és a szabadlevegő! Ezt, a konyhai műveletet egyébként, előszeretettel bízom a férjemre! :)




 Hozzávalók:

3 szál torma (kb. fél kiló)

4 dl víz
2 dl ecet 10%
6 ek. cukor
1,5 tk.só
4 ek. méz

Elkészítés:

  1. A tormát meghámozzuk és lereszeljük. Tisztára mosott üvegekbe nyomkodjuk.
  2. Egy lábasba felforraljuk a vizet, az ecettel a cukorral és a sóval. Pár percig hülni hagyjuk, majd belekeverjük a mézet.
  3. Ráöntjük a tormára és lezárjuk az üvegeket.Aki nagyon csípősen szereti, az hagyhatja egész langyosra hülni a levet. Én, még majdnem forrón öntöm rá, így sokat veszít az "erejéből"!
  4. Hűvös helyre tesszük. Felbontás után hűtőszekrénybe tároljuk.

2016. március 2., szerda

Feketeretek krém

A feketeretek jótékony élettani hatását sokan ismerik. Természetes C vitaminés antioxidáns forrás, segíti az emésztést és gátolja az epekőépződést. A legendák szerint, már az ókorba is népszerű volt, levét köhögés ellen használták vagy megfőzve salátának. Könnyen beszerezhető, olcsó gyökér zöldség.







Hozzávalók:

2 kisebb feketeretek (25-30 dkg)
10 dkg natur sajtkrém (Lidl, Aldi saját márkás vagy Philadelphia)
3-4 ek görög joghurt vagy házi joghurt
snidling, ízlés szerint
pár csepp citromlé
frissen őrölt bors

fél ek. olívaolaj

Elkészítés:

  1. A retket meghámozzuk, leöblítjük és lereszeljük. Egy csipet sóval összekeverjük és 15 percre félretesszük.
  2. Közben egy tálba összekeverjük a szobahőmérsékletű krémsajtot a joghurttal, tekerünk bele borsot. A retek levét jól kinyomkodjuk, a sajtkrémbe keverjük, csepegtetünk rá pár csepp citromot. Megkóstoljuk, ha szükséges sózzuk .
  3. A snidlinget megmossuk, leszárítjuk papírtörlőn, majd felvágjuk.
  4. Az elkészült krémet egy kisebb tálba tesszük megszórjuk snidlinggel és csepegteünk rá olívaolajat. Friss kenyérrel vagy pirítóssal tálaljuk.
Az eredeti recept itt találjátok.

Jó étvágyat hozzá!

2016. február 16., kedd

Zablepény avokádóval és buggyantott tojással


Ráérős hétvégén, fél óra alatt elkészíthető igazi villás  reggeli!



Hozzávalók:
6 lepényhez

100g zabpehely, apró szemű
150g víz
fél tk.só
fél tk sütőpor
1 tojás
1 ek. kókuszzsír

3 kisebb avokádó
6 tanyasi tojás
1 ek ecet 10%-os
1 marék rukkola
1 kisebb cékla, vékony csíkokra vágva
9 koktélparadicsom
1 lime leve

frissen őrölt bors


Elkészítés:

  1. A zabpelyhet és a vizet egy tálba mérjük, hozzáadjuk a sót és a sütőport, jól elkeverjük és 15 percre félre tesszük. Egy palacsintasütőt felforrósítunk, egy kanálnyi kókuszzsírral, amíg melegszik, egy villával belekeverjük a tojást a zabpelyhes keverékbe. Egy púpos evőkanálnyi tésztát a palacsintasütőbe kör alakúra simítok (egyszerre hármat), majd pár perc alatt megsütöm a lepények mindkét oldalát.
  2. Buggyantott tojáshoz egy lábasban forraljunk vizet, öntsünk bele 1 ek. ecetet, vegyük le a hőfokot. Egy kávés csészébe felütött tojást, óvatosan csúsztassuk a vízbe. Három percig főzzük a tojást, majd szűrőkanállal vegyük ki és csepegtessük le. (én egyszerre egy tojást főzök)
  3. Az avokádót vágjuk ketté, vegyük ki a magját, egy kanál segítségével "hámozzuk" meg, majd vágjuk vékony szeletekre.
  4. Egy lepényre tegyünk avokádó szeleteket, buggyantott tojást, sózzuk, tekerjünk rá borsot és csepegtessünk rá pár csepp lime-ot. Rukkolából, koktélparadicsomból és céklából tegyünk ízlés szerint minden tányérra.
Jó étvágyat!
Cecil

2016. február 12., péntek

Citromszelet

 Nagyon kiadós és finom citromos sütemény. Elkészítése, nem igényel komolyabb tudást így kezdő cukrász lányok is nyugodtan elkészíthetik! Omlós, roppanós tésztájával és selymes savanykás krémjével, akár egy ünnepi ebéd desszertje is lehet. Mindenképpen frissen facsart citromlevet használjunk!



Hozzávalók:
35x25 cm tepsihez

220 g puha vaj
60 g porcukor
300 g liszt
egy csipet só

a krémhez:

4 tojás
250 g cukor
80 g liszt
fél tk. sütőpor
1 dl citromlé
2 citrom reszelt héja



Elkészítés:

  1.  A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Robotgéppel habosra keverjük a vajat és a porcukrot. Alacsony fokozatra kapcsolva bele dolgozzuk a lisztet. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, majd az ujjainkkal egyenletesen szétnyomkodjuk. 15-20 perc alatt aranybarnára sütjük.
  2. Közben elkészítjük a krémet: egy keverőtálba ütjük a tojásokat és robotgéppel 8-10 perc alatt felhabosítjuk a cukorral. (a kimért cukrot három részletbe öntsük a tojásokhoz) Belekeverjük citromlevet és a héjat, legvégül a sütőporral elkevert lisztet. 
  3. Öntsük az elősütött alapra, majd tegyük vissza a sütőbe 20- 25 percre.
  4. Hagyjuk teljesen kihülni szeletelés előtt és porcukorral meghintve tálaljuk. 
Jó étvágyat!
Cecil

2016. február 4., csütörtök

Quiona saláta csicseriborsóval, kelkáposztával és naranccsal

Egy igazi színes téli saláta, kicsit már tavasz hívogató. Alapja  főtt csicseriborsó és quiona, amit bármilyen zöldséggel és gyümölccsel variálhatunk a kedvünkre.



Hozzávalók:
(4-6 adaghoz)

1 csésze csicseriborsó vagy egy konzerv csicseriborsó
fél csésze quiona
6 nagyobb levél kelkáposzta
1 édeskömény
2 vérnarancs vagy narancs

fél gránátalma magjai
1 ek. olívaolaj


Elkészítés:

  1. A csicseriborsót előző este beáztatjuk. Másnap megfőzzük enyhén sós vízben. Leszűrjük, hagyjuk, hogy kihüljön. A quionát egy szűrőben alaposan átöblítjük, majd egy csésze forrásba lévő vízbe 10-15 perc alatt puhára főzzük.
  2. A kelkáposzta leveleket leöblítjük, az aljáról levágjuk a világosabb torzsás részt (3-4 cm), majd forrásba lévő vízbe pár percig blansírozzuk (főzzük), utána azonnal jéghideg vízbe tesszük. Így marad meg az üde zöld színe. Kiszedjük,leszárítjuk, vékony csíkokra vágjuk. Az édesköményt megmossuk, a zöld hajtásait levágjuk félre tesszük. A fehér részét nagyon vékonyan felszeleteljük. Az egyik vérnarancsot megtisztítjuk, karikára vágjuk. A másik narancsnak kifacsarjuk a levét.
  3. Összeállítjuk a salátát: egy nagyobb tálra egymásra halmozzuk a csicseriborsót, majd a quionát. Utána jön a kelkáposzta, az édeskömény, a narancs, a gránátalma és az édeskömény zöldje. Sózzuk, meglocsoljuk a narancslevével és az olívaolajjal.
Jó étvágyat!
Cecil

2016. február 2., kedd

Forró sonkás-sajtos tekercs mustáros mázzal

Külföldi gasztroblogokat olvasgatva találtam ezt a receptet hónapokkal ezelőtt, akkor lementettem, de el is feledkeztem róla, míg egyszer csak megláttam a Kiskegyed oldalán. Hoppá, ismerős ez valahonnan felkiáltással, visszakerestem! Az eredeti recept Kevin & Amanda-tól származik, nagyon szép fotókkal. Sokat nem bajlódtak az újságban a recepttel, leközölték ugyanazokkal a képekkel és magyar szöveggel.

Én, azért változtattam rajta, a pizzatésztát magam gyúrtam és kicsit kevesebb barna cukrot tettem a mázba! Sajt és sonka annyi kell, ami befed egy 30x40 cm téglalapot, nekem ez 9-9 szelet volt.
Nyugodtan el lehet készíteni előre, sütésig a hűtőben tárolni, csak akkor, hideg sütőbe tegyük és utána melegítsük fel 180 fokra. Langyosan a legfinomabb!




Hozzávalók:
(12 tekercshez)

a tésztához:
250 g liszt
1 tk. só
3,5 g szárított élesztő
fél tk.cukor
1,5 dl langyos víz
2 ek. olívaolaj

9 szelet szeletelt sajt, pl.: Ementáli
9 szelet prágai sonka

a mázhoz:
10 dkg vaj
1 ek. Worcestershire szósz
1 ek. barna cukor
1,5 ek. dijoni mustár
1 ek. mák

Elkészítés:

  1. Tálba szitáljuk a lisztet, belekeverjük  a sót, a cukrot és a szárított élesztőt, legvégül a langyos vizet és az olajat. Jól kidagasztjuk atésztát, majd letakarva langyos helyen duplájára kelesztjük.
  2. Lisztezett deszkán kb. 30x40 cm-re nyújtjuk, befedjük a sonka, majd a sajt  szeletekkel. A hosszabbik felétől feltekerjük és 12 egyforma szeletre vágjuk. 
  3. Kibélelünk sütőpapírral egy 20x30 cm-es sütőtálat, a tekercseket beletesszük. Konyharuhával letakarjuk, hagyjuk kelni legalább 20 percig.
  4. Közben a sütőt előmelegítjük 180 fokra és egy lábasban összeforraljuk a máz hozzávalóit, majd egyenletesen elosztva a tekercsekre öntjük. 
  5. Az előmelegített sütőben, 25-30 perc alatt megsütjük.


Jó étvágyat:
Cecil

2016. január 31., vasárnap

Narancsos cheesecake brownie

A sajtorta és a brownie édes kettőse ez a sütemény! Alul egy puha, szaftos csupa csoki réteg, rajta egy narancsos savanykás sajtkrém. Egyszerűen, gyorsan elkészíthető desszert. Másnapra még tökéletesebben összeérnek az ízek, már ha marad belőle! Nálunk általában nem szokott!



Hozzávalók:
(24x35 cm-es tepsihez)

150 g vaj
200 g étcsoki
135 g cukor
4 tojás, szobahőmérsékletű
50 ml espresso kávé, hideg
24 g kakaó, cukrozatlan
125 g liszt
4 g sütőpor
pár csepp vanília kivonat
nagy csipet só

350 g sajtkrém, szobahőmérsékletű
65 g cukor
1 tojás, szobahőmérsékletű
1 narancs reszelt héja
3 ek. narancslé

Elkészítés:

  1.  A sütőt melegítsük elő 180 fokra. A sajtkrémet és a cukrot nagy fokozaton gépi habverővel keverjük össze, kisebb fokozatra kapcsolva adjuk hozzá a narancslevet és a héjat, majd a tojást. Félre tesszük.
  2. Mérjük  egy tálba a lisztet, a kakaót, a sütőport és a sót. A vajat és az étcsokit vízfürdő felett felolvasztjuk, levesszük a tálat a vízről, majd kézi habverővel először a cukrot keverjük bele, utána egyesével a tojásokat, majd a kávét és legvégül a lisztes keveréket.
  3. A tepsit béleljük ki sütőpapírral. Az étcsokis keverékből tegyünk félre 12 evőkanálnyit, a többit öntsük a tepsibe, simítsuk el. 
  4. A sajtkrémes keverékkel beborítjuk a brownie alapot, rákanalazzuk a félre tett 12 kanálnyit foltokban. Egy tompa hegyű késsel először hosszában, majd vízszintesen mintát rajzolunk bele.
  5. 30 perc alatt megsütjük. Kihülve nagyobb kockákra szeletelve tálaljuk!
Az eredeti recept itt található!
Jó étvágyat!
Cecil

2016. január 23., szombat

Reggelizni muszáj!





Reggelizni muszáj! Mindenki tudja, de hajlamosak vagyunk elfeledkezni, erről a gyerekkorunk óta a fejünkbe vésődött jó tanácsról. Én legalábbis! Reggel rögtön egy kávé, aztán még egy, aztán....De mi legyen a reggeli? A legújabb favorit joghurt, granola és cukor nélküli lekvár kombója és mivel mindent magam készítek hozzá, így biztosan tudom, hogy mit eszik a család. Nagyon változatosan összeállítható, lekvár helyett, lehet bármilyen idény gyümölcs a tetején. Iskolába, munkahelyre kiválóan csomagolható, egy lezárható tetejű pohárban. Próbáljátok ki, szerintem nem okoz csalódást! Sőt, mindenki kéri, majd a receptet, mert egyfajta függőséget okoz, az agyon cukrozott bolti termékek után!
A granola receptje: http://cecilmesterikonyhaja.blogspot.hu/2015/10/dios-mezes-granola.html.
A joghurtot, pedig így készítem: http://cecilmesterikonyhaja.blogspot.hu/2015/06/hazi-joghurt.html

Jó étvágyat!
Cecil



2016. január 20., szerda

Csicseriborsó fasírt

 A gyömbéres sárgarépa főzelékhez készítettem ezt a csicseriborsó fasírtot. A fűszerezése megegyezik a falafelével. A különbbség az, hogy főtt csicseriborsót használok és nagyon kevés zsiradékban sütöm a megformázott "fasírtokat". Kipróbáltam serpenyőben és sütőben is, nagy különbség nincs közte, ha meleg a sütőnk, akkor érdemes ott sütni. Nagyon laktató!



 Hozzávalók:
12 darabhoz

2 csésze csicseriborsó
2 ek. olívaolaj
1 kisebb hagyma, apróra vágva
1 gerezd fokhagyma, összezúzva
1 tk. chilipehely
1 tk. római kömény
1 tk. koriandermag
2 tojás
fél csokor petrezselyem
frissen őrölt bors

olívaolaj a sütéshez

Elkészítés:

  1. Előző este leöblítjük a csicseriborsót, majd kétszeres mennyiségű  hideg vízbe áztatjuk. Másnap egy fazékba öntjük és lefedve pici sóval megfőzzük, de nem teljesen puhára. Tésztaszűrőbe borítjuk, hagyjuk jól lecsepegni.
  2. Olívaolajon üvegesre pirítjuk a hagymát, elzárjuk a gázt és hozzáadjuk a fokhagymát és a chilipelyhet.
  3. Egy száraz serpenyőbe megpirítjuk a római köményt és a koriander magot. Mozsárba összetörjük.
  4. Húsdarálón ledaráljuk a megfőtt csicseriborsót. Összekeverjük a hagymával, a fűszerekkel és a finomra vágott petrezselyemzölddel és a tojásokkal. Sózzuk, borsozzuk. Kézzel jól összegyúrjuk. Nedves kézzel golyókat formálunk, majd kissé ellapogatjuk őket.
  5. Kétféleképpen süthetjük: forró serpenyőben pici zsiradékon, 3-3 percig oldalanként vagy 30 perc alatt a180 fokra előmelegített sütőben sütőpapíron. Ilyenkor pici olívaolajat locsoljunk a papírra, felidőben pedig  forgassuk át.
Jó étvágyat!
Cecil

Túrós süti zabpehellyel és chia maggal

 Tavaly júniusban osztottam meg a túrós zabpelyhes süti receptemet. Nagyon népszerű, az egyik legtöbbett nézett bejegyzés. Picit alakítottam rajta, de a lényeg ugyanaz. Öt perc előkészület után, húsz perc pihentetés és már süthetjük is.


 Hozzávalók:

5 tojás
50 dkg tehéntúró
5 ek. zabpehely
2 ek.chia mag
4 ek.cukor vagy ennek megfelelő édesítő
5 ek.görög joghurt
1 csésze fagyasztott erdei gyümölcs
vaj a forma kikenéséhez
2 ek. zabpehely

Elkészítés:

  1. Egy tálba felütjük a tojásokat, kicsit felverjük. Hozzáadjuk a többi hozzávalót is, villával jól összekeverjük. Félretesszük 20-25percre, a gyümölcsöt egy csészébe kimérjük.
  2. Közben a sütőt előmelegítjük 190 fokra. Egy 20 cm átmérőjű tűzálló tálat kivajazunk, majd beleszórunk 2 ek. zabpelyhet, körbe forgatjuk, hogy minden hova jusson.
  3. A gyümölcsöt lazán belekeverjük a túrós masszába, belesimítjuk a kivajazott tálba.
  4. 40-45 perc alatt megsütjük. 15 percig a tálba hagyjuk, majd rácsra borítjuk. Amikor teljesen kihűlt visszafordítjuk egy tálra.
Jó étvágyat!
Cecil


2016. január 19., kedd

Gyömbéres sárgarépa főzelék

Ebben a januári hidegben és szürkeségben muszáj valami színeset és melengetőt főzni! A gyömbéres sárgarépa főzelék ilyen. Mivel liszt nélkül készül, így alakbarát is. Én csicseriborsó fasírtot csináltam mellé, ami hasonlít ízvilágában a falafelhez, de az elkészítése mégsem ugyanaz.




Hozzávalók:
4 adag

1 ek. olívaolaj
1 ek. vaj
1 kisebb sonkahagyma, finomra vágva
2 gerezd fokhagyma, összezúzva
2 cm friss gyömbér, lereszelve
1 kg sárgarépa, tisztítva, felkarikázva
7 dl alaplé vagy víz
fél dl tejszín vagy kókusztej
1 marék kesudió
fél csokor petrezselyem vagy koriander
frissen őrölt bors


Elkészítés:

  1. Egy lábasba felmelegítjük az olívaolajat, hozzádobjuk a vajat és a finomra vágott hagymát. Pár alatt üvegesre pirítjuk, belereszeljük a fokhagymát és a gyömbért, néhányszor gyorsan átkeverjük.
  2. Rá borítjuk a felkarikázott sárgarépát , 3-4 percig tovább pirítjuk, majd felöntjük az alaplével. Sózzuk, borsozzuk és  kb. 20 perc alatt fedő alatt roppanósra főzzük a répát.
  3. Egy tálba kiszedjük a felét és botmixerrel pürésítjük. Visszaöntjük a lábasba, belekeverjük a tejszínt vagy a kókusztejet. Alacsony lángon két percig főzzük tovább.
  4. Egy száraz serpenyőben megpirítjuk a kesudiót, majd vágódeszkán durvára aprítjuk.
  5. Tálalásnál csepegtetünk rá tejszínt vagy kókusztejet, megszórjuk kesudióval és finomra vágott petrezselyemmel vagy korianderrel.
Jó étvágyat!
Cecil

2016. január 17., vasárnap

Karfiol tócsni chia maggal

A héten többször találkoztam a Facebookon egy videóval, amiben a lereszelt karfiolt fűszerezik, majd serpenyőben kisütik. Volt itthon karfiol, így kipróbáltam! Hát, nem sikerült olyan szépre, mint a videóban. Nagyon nehezen állt össze, mivel semmilyen liszt nem került a masszába. Pár nap múlva elkészítettem újra, tettem bele chia magot, reszelt parmezánt és tepsiben sütőpapíron sütöttem. Grill csirke mellé ettük, sült koktélparadicsommal.





Hozzávalók:
(egy 25x20 cm tepsihez)

60 dkg karfiol lereszelve
2 tojás
2 ek. reszelt parmezán
1 gerezd fokhagyma
1,5 ek. chia mag
1 ek.petrezselyemzöld, apróra vágva
frissen őrölt bors

1 ek. olívaolaj
3 ek.tejföl
cayanne  bors (elhagyható)

10 szem koktélparadicsom
2 ek olívaolaj

Elkészítés:

  1. Egy tálba összekeverjük a karfiolt, a felvert tojásokat, a parmezánt, az összezúzott fokhagymát és a chia magot. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. Fél óráig állni hagyjuk.
  2. Közben a sütőt bemelegítjük 180 fokra (légkeverés). Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral, majd megkenjük olívaolajjal. Beleöntjük a masszát és egy evőkanál hátával jól lenyomkodjuk.
  3. A koktélparadicsomot egy tűzálló tálba tesszük, megszúrkáljuk egy hegyes késsel, meglocsoljuk olívaolajjal.
  4. Az előmelegített sütőben egyszerre megsütjük a tócsnit és a paradicsomot is.
  5. Tejföllel tálaljuk.
Jó étvágyat !
Cecil

2016. január 15., péntek

Citrom kenyér

A citrom kenyér, egy triplán citromos sütemény! Ugyanis, kell citrom a tésztába, a szirupba, amivel meglocsoljuk és a mázba is, amivel a legvégén bevonjuk a sütinket.
Én egy kicsit spóroltam a cukor mennyiségén, mivel meyer citromot használtam, ami nem annyira savanyú, az íze pedig átmenet a citrom és a narancs között. A piacokon, hiperekben belekeverik a hagyományos citrom közé.
A meyer citromról pár információ itt.




Hozzávalók:

3 tojás
100 g cukor
100 g olvasztott vaj
100 g görög joghurt
2 citrom reszelt héja
30 ml citromlé
200 g liszt
10 g sütőpor
1 csipet só

a sziruphoz:
50 ml citromlé
40 g porcukor

a mázhoz:
25 ml citromlé
30 g porcukor

Elkészítés:

  1. A sütőt 180 fokra bemelegítjük.
  2. A tojásokat és a cukrot robotgéppel pár percig verjük, óvatosan csurgassuk bele a vajat, hagyjuk, hogy jól elkeveredjen. Utána mehet bele a joghurt, a citrom leve és a héja. Legvégül szitáljuk hozzá a sütőporral elkevert lisztet és a sót. Keverjük simára.
  3. Öntsük egy 20 cm hosszú szilikonformába, ha fém formánk van, béleljük ki sütőpapírral
  4. 40-45 perc alatt megsütjük.Tűpróbával ellenőrizzük. Sütés után 10 percig pihentetjük a nyitott ajtajú sütőben, majd további 10 percig rácson hűtjük a formában.
  5. Kiborítjuk, fogpiszkálóval megszúrkáljuk. Összeforraljuk a sziruphoz a cukrot és a citrom levet, majd meglocsoljuk.
  6. A mázhoz összekeverjük a hozzávalókat és bevonjuk vele a süteményt.
Az eredeti recept: dívány.hu.
 
Jó étvágyat hozzá!
Cecil


2016. január 14., csütörtök

Szezámmagos mini kiflik

Szilveszteri bulira sütöttem először, ezeket a mini szezámmagos kifliket. Nagy sikert aratott, azóta már volt ismétlés is! Nagyon könnyen összeállítható a tésztája, pár alap élelmiszerből és nem kell hozzá tojás se. Fél kiló lisztből két nagy tepsi lesz. Én az egyikre fekete szezámmagot, (az volt itthon), a másikra pedig reszelt sajtot és köménymagot szórtam. Így mindenki válogathatott a kedvére!





 Hozzávalók:
64 darab kiflihez
 
25 g élesztő
1 tk. cukor
3 dl langyos tej
500 g liszt
1,5 dl olaj
2 tk. só

a tetejére:
1 tojássárgája
pár csepp tej
szezámmag
reszelt sajt
köménymag



Elkészítés:

  1. Langyos, cukros tejbe felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet egy tálba szitáljuk belekeverjük a sót, hozzáadjuk az olajat és a felfuttatott élesztőt. Jól kidagasztjuk, majd langyos helyen 30-40 perc alatt duplájára kelesztjük.
  2. Négy egyenlő részre osztjuk, gombócot formálunk és letakarva 10 percet pihentetjük a tésztát. Majd a gombócokat egyesével kör alakúra nyújtjuk, jó vékonyra. (kb.30 cm legyen az átmérője) Pizzavágóval 16 egyenlő részre osztjuk és a szélesebb részüknél kezdve feltekerjük. Sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztatjuk.  Konyharuhával letakarjuk és 20 percig kelesztjük.
  3. A tojássárgáját elkeverjük pár csepp tejjel (használhatunk egész tojást is) , megkenjük a kifliket. Majd megszórjuk ízlés szerint szezámmaggal vagy sajttal és köménymaggal.
  4. 180 fokra előmelegített sütőben 20-25 perc alatt aranybarnára sütjük.
Az eredeti recept:trend a lelke oldalról származik.

Kellemes sütögetést!
Cecil